Дзеркальні літери. Гра-заняття для дошкільнят

Дзеркальні літери

Чарівні дзеркальні літери

Вчимося писати
У період навчання дітей письму багато хлопці починають писати букви неправильно - дзеркально. Як навчити дитину правильно писати - звичайно, граючи.


Читаючи черговий форум батьків, часто стикаєшся з такими висловлюваннями:

“Саша сьогодні з садка принесла свою роботу - намальована сім'я і підписані всі. Гаразд, букви дзеркальні ВСЕ!! Але і слова ВСІ ДЗЕРКАЛЬНІ..."

“Моїй доньці майже 7 років з осені ми підемо в школу. Все у неї добре виходить, тільки букви і цифри часто перевертає і пише дзеркально."

 

Початок навчання в школі часто супроводжується труднощами в навчанні письму. «Дзеркальне» лист - найбільш поширена проблема серед малюків першого класу. Ця проблема пов'язана з труднощами засвоєння дитиною зорових образів літер, багато з яких здаються йому «схожими». Цілих 23 з 33 букв в російській алфавіті викликають труднощі із-за властивостей дзеркальності.

 

Пропонуємо кілька ігор для дітей на розвиток мислення і вироблення навичок грамотного письма.

 

Матеріали:
Різнокольорові літери з картону: Г,К,С,Р, Л. Дзеркальце без оправи.

 

 

Ігри з буквами та дзеркалом

 

Букви краще робити двосторонніми. Правильне розташування - червоним кольором, неправильне - яким іншим.

 

Дзеркальні літери.

  • Візьміть букву "К" і запитайте у дитини, як вона називається. А тепер додайте до букви дзеркало і запитайте ще раз, яку букву він бачить (Ж). Ось чудеса, літера перетворилася в іншу.
  • Нехай тепер сам дитина спробує провести такий же експеримент з буквами "Р" і "Г". Після того, як дитина зробив з букви "Р" - "Т", попросіться самі повторити досвід з літерами. Ой, що таке, замість "Т" - у вас вийшла буква "П". Це просто дзеркало з іншого боку доклали.
  • Спробуйте з літери "К" зробити букву "Х". Тут потрібно, за дзеркальце сховати частину букви, щоб вона не відбивалася. Зробіть таким же способом букву "О" з "З".
  • Якщо додатково зробите літеру "Л" , просту, у вигляді кута, то з неї теж можна скласти "Х" та "М".

Поекспериментуйте з дзеркалом, спробуйте прикладати його на букви навскоси, можуть утворюватись забавні фігурки. Після гри, визначте "Чарівні" букви в спеціальну коробочку, адже з ними можна придумати потім і інші ігри, обводити або збирати з них картинки, як мозаїку, накладаючи їх один на одного. А якщо у вас їх набереться з часом багато, то цілком можливо збирати слова або використовувати в дитячій саморобної настільній грі "Ерудит" (Skrabble).

 

Букви-перевертні
Можна зробити по дві літери з заданого набору. Тоді якщо скласти по дві однакові букви, знову ж таки можна отримати "Ж", "Т", "П" і "О". Тільки тепер вони будуть двоколірними, так як одна зі складових букви лежить перевернуто.

 

Зачароване лист
А тепер напишіть дитині таємне послання, яке він зможе прочитати, тільки за допомогою дзеркала. Причому, з якого боку дзеркало прикладати - хай здогадається сам. Адже можна прикласти як збоку, так і зверху записки.

Це завдання наводилося в чудовій дитячій книжці “Аля, кляксич і літера А“, так що якщо ви перебуваєте на етапі вивчення букв і листи - ця книга стане вам у пригоді.

 

Конструюємо літери
Для цього завдання вам потрібно підготувати палички, мотузочку, колечка (наприклад, колечка від штор).
За допомогою цих нехитрих інструментів моделюємо літери. Можна, так само замальовувати портрети отриманих букв у зошиті.

 

 

Схожі статті:

Дзеркальні метелики - Продовжуємо експериментувати з дзеркалом, тепер вже у ванній кімнаті.
Ребуси для дітей - Літерні ребуси для молодших школярів. Як по-іншому можна за допомогою букв написати слова.