Ранній розвиток дітей. Методики навчання

41.jpg   Існує не так вже багато авторських методик раннього розвитку дітей. Яку програму або систему обрати для своєї дитини можете вирішити тільки Ви. Пропонуємо Вам ознайомитися з найбільш видатними педагогами та методиками.

 

Авторські методики і системи

 

  • Система Занкова
 
  • Система Ховарда
  • Система Дьєнеша
  • Масару Ібука
  • Олена Данилова

 

Раніше розвиток. Навіщо це потрібно?

 

«Ранній розвиток» для багатьох асоціюється з чимось передчасним і непотрібним.
- Навіщо чогось навчати дітей, якщо це все буде вивчено в школі?
- Навіщо позбавляти дітей дитинства?
- Це ж шкідливо!
Давайте по порядку відповідати на ці запитання і вигуки.

 

1. Школа всьому навчить?

Ви впевнені, що вашу дитину ДОБРЕ навчать у школі? Що у вчителя буде час і бажання знайти ІНДИВІДУАЛЬНИЙ підхід до саме Вашому чаду, вибравши його з декількох десятків інших?
Тільки БАТЬКИ, знаючи свою дитину, можуть ЗАЦІКАВИТИ його в навчанні. Чи Вам буде приємніше по-старому, перевіряти щоденник, лаяти за двійки і ставити в кут? Це будуть не його двійки і трійки, а Ваші, шановні батьки. Адже Ви все звалили на школу.
Ще сумніваєтеся? Тоді подивимося на шкільні уроки фізкультури. Навіщо ж потрібні спортивні секції, де дітей беруть за принципом «чим раніше - тим краще»? Може тому і потрібні, що після одних шкільних уроків фізкультури не те що не станеш олімпійським чемпіоном, так просто не вийде добре освоїти жоден вид спорту.

 

2. Не можна позбавляти дитину дитинства?

Ніхто не змушує Вас садити дитину за стіл на 40 хвилин і чіплятися: «Пиши А, пиши А, так хто так пише!», потім відпустити на 5 хвилин, знову посадити за стіл і владно допитувати: «2+2 це скільки? Швидко думай!»
ГРАТИ в букви та цифри дитині так само ЦІКАВО, як і в кольорові кубики. Все залежить від Вас і тільки від Вас.
Звичайна прогулянка і розглядання трави і дерев може перетворитися в захоплюючий урок природознавства. Але є маленька проблема: Вам самим потрібно знати, ніж клен відрізняється від в'яза, і що це за маленький пучок трави з гострими листками. А у Вас, звичайно, знайдуться справи важливіші, ніж відповідати на нескінченні запитання дитини. Ви ж і так втомилися, Вам треба відпочити, обговорити останні події з серіалу або зробити ще щось не менш важливе. Так що не треба говорити про «втрачене дитинство», скажіть чесно, що Вам просто лінь.

 

3. Це шкідливо для дитини?

Спробуйте повторити за дитиною всі його руху протягом 30 хвилин. Навряд чи у Вас вийде витримати таке навантаження. Діти ВИТРИВАЛІШИМИ Вас. Ще сумніваєтеся? Згадайте хоча б своє дитинство і молодість і з сумом подумайте про те, як у Вас на все вистачало сил.
Діти ЛЕГКО і відразу ЗАПАМ'ЯТОВУЮТЬ кілька невідомих слів. Не вірите? Згадайте про «погані» слова, які діти засвоюють з одного повторення. У Вас так не вийде вивчити лайка якогось африканського племені. Що заважає Вам грати з дітьми в «таємна мова» і освоювати ту ж англійську? Якщо Ви з заговорщическим виглядом і тихим шепотом розповісте чаду про те, що «стіл» на секретному мовою називається «тейбл», то це знання відкладеться в юному свідомості не гірше слова з трьох букв.
Якщо Ви будете грати з дитиною в цікаві ігри, даючи при цьому знання, то ніякої шкоди і бути не може. Шкода буде від неуваги або від тиранії, а це якраз те, до чого ранній розвиток не має ніякого відношення.

 

І пам'ятайте, дорогі батьки, дурнів і так вистачає, так що НЕ ВАРТО поповнювати їхні ряди своїми улюбленими дітьми.