Ніж комар пищить? Вивчаємо комарів

Факти про комарів   Ніж комар пищить, як насправді виглядає малярійний комар і хто такий комар-долгогножка. Ці та інші цікаві факти про комарів.

 

 

Ніж комар пищить? Крильцями. Крилець у нього два - він із загону двокрилих, так само як і муха. В польоті комар так ними швидко махає, що їх і не видно, а чути лише тоненький писк. Крила комарів коливаються з частотою до 1000 разів в секунду.

 

комар кровососущий   На людей нападають тільки комарихи. Їм потрібно напитися крові, тільки тоді вони зможуть завести потомство. Комарі-чоловіки п'ють тільки нектар. Коли вони в'ються роєм над водою, комарихи вриваються в саму їх гущу і вилітають звідти вже з нареченим. А "вийшовши заміж, вони одразу ж летять на пошуки теплокровної їжі. Комарихи вловлюють запах жертви за три кілометри! Це може бути і кінь, і корова, і навіть ведмідь. Тільки після того, як комариха вип'є крові вона зможе відкласти яєчка. Іноді за ніч одна комариха може вкусити до 8 разів.

 

Яйця комариха відкладає у воду: ставок, калюжу або ж просто в стару бляшанку з водою. Личинки комарів - головний корм риби. У житлових районах комарі віддають перевагу вологі і теплі приміщення, особливо в підвалах, де протікають труби або сочиться каналізація.

 

Не всі комарі - кровопивці. Іноді можна зустріти комара-долгоножку, якого діти через незнання називають "малярійним". Насправді цей комар, хоч і здається страшним, абсолютно нешкідливий - він вегетаріанець. Літає він мало, а ось по рослинам на своїх ногах бігає дуже швидко.
Малярійні ж комарі, тобто переносники захворювання, дійсно більші звичайних, але не набагато. Відрізнити від звичайних їх можна за характерною посадці під час їжі - задня частина, тобто черевце, сильно підняте вгору.

 

Цікаві факти

  • Серед людей комарі віддають перевагу дітей, (тонка шкіра), і сильно потіють дорослих (запаху молочної кислоти). Також люблять кров жінок, особливо блондинок.
  • Комарі населяють всі континенти, крім Антарктиди.
  • Самка відкладає до 280 яєць кожні два-три дні.
  • Швидкість польоту цієї комахи - 3,2 кілометра в годину.

 

Ми розуміємо, що вся ця інформація не врятує нас в сезон від укусів комарів з подальшим печінням, але як говориться, якщо знаєш ворога в обличчя...
Зараз випускають безліч засобів для знищення комах і зокрема комарів: починаючи від народних засобів з жахливими запахами і звичайних фумігаторів, які продаються у кожному магазині, закінчуючи ультразвуковими та електричними відлякувачами.

 

Комарі в літературі та фольклорі.

 

Комарі і комарики досить часто зустрічаються в народному фольклорі та літературі. Пушкін свого головного героя царя Гвідона, перевтілював у комара, щоб той злітав на Батьківщину. Чуковський з комарика зробив героя - переможця, який звільнив Муху Цокотуху. Крилов згадував комара в кількох своїх байках: "Лев і комар", "Комар і Вовк", "Комар і Пастух". А якщо згадати дитячі народні казки ...

 

Схожі статті:
Божа корівка. Тематичні заняття для дітей - Чому так називають цих симпатичних жучків? Для чого у нього така яскрава забарвлення? Чим харчуються жучки? А також вироби та вірші для дітей по темі.
Режим дня для малюків - важливо для здоров'я - Маленька дитина сам не в змозі організувати грамотний розпорядок дня, це повинні зробити дорослі, і не просто організувати, а зробити цей ритм здоровим.