Весняні заняття з квітами для дітей.

Квіти   Настала весна і на вулиці з'являються перші квіти. У садах розпускаються іриси і тюльпани, на газонах з'являються кульбаби. Прекрасний привід познайомити дітей з квітами.

 

 

В які ігри можна грати з квітами, які вироби на квіткові теми можна придумати.

 

Вірші, казки, загадки

На тему квітів, написано не мало казок, віршів та загадок для дітей. При вивченні кольорів з дітьми можна згадати казки "Червоненька квіточка", "Цветик-семицветик" або навіть "Дюймовочку", в якій також фігурує квітка. Вивчіть з дітьми невеликі вірші про квіти.
Тут можна подивитися весняні вірші про кульбабки. Це найпоширеніший весняний квітка, який можна побачити не тільки в садах, але і в міських дворах. Якщо у вас у дворі росте велика кількість кульбаб, то можна спробувати сплести квітковий вінок з них.

 

Кульбаба   Загадка
На зеленій тендітної ніжці,
Виріс кульку в доріжці.
Зростав шар білий, вітер дмухнув - полетів.
(Кульбаба)

 

Збираємо букет

Малюки із задоволенням роздивляються квіти на клумбах, вдихають аромат, чіпають пелюстки. Старші діти люблять грати з кульбабами, і збирати в букетики польові квіти.
При збиранні квітів зверніть увагу дітей на те, що у квітки є корінь, стебло, листя, пелюстки. Дітям старшого віку можна пояснити, що таке маточка і тичинки, зав'язь. Можете намалювати квітку з усіма його складовими на аркуші формату А3 та вказати стрілками, де що знаходиться.

 

Оформляємо букет   Оформлення букета
Якщо ви набрали польові цветы оптом, тобто зібрали справжній весняний букет, то можна не просто поставити їх у вазу, але ще й оформити метеликами, як на фотографії. Ця саморобка проста у виготовленні і доступна для творчості з дітьми від 4 років.
Як оформити букет >>>

 

Квіти в дитячих виробах

 

Вироби квіти   Дошкільнята вчаться малювати квіти і майструють вироби для мами з квітковими мотивами, тому, що впевнені, квіти - це найкращий подарунок. Є кілька способів піднести букет для своєї мами. Квіти можна намалювати, зліпити, зробити з підручних матеріалів, створити аплікацію або скласти орігамі. Ось кілька корисних ідей для виготовлення квітів:
Орігамі. Тюльпан
Уроки аплікації для малюків
Кошичок з квітами з паперу
Всі вироби з квітами >>>

 

Вирощуємо квіти

Весна - саме час вирощувати рослини з насіння. Чому б, з дитиною не виростити пару квіточок, і не біда, якщо у Вас немає своєї ділянки або балкона. Вирощувати адже можна і на підвіконні.
Навесні у магазинах можна знайти безліч насіння, з яких можна вибрати і для вирощування в приміщенні. Непогано почуває себе на підвіконні звичайні чорнобривці. Це дуже невибагливі рослини і сходи з'являються буквально через 2 дні, не доведеться довго чекати.
Цікава ідея вирощувати невеликі квіточки в яєчній шкаралупі.

 

Збираємо гербарій

Можна зібрати внесення колекцію квіток і пелюсток в гербарій. Для цього можна засушити квіти під пресом або пропрасувати через папір кілька разів праскою. Не забудьте підписати всі ваші рослини.
Як зібрати гербарій >>>

 


Всі тематичні заняття для дошкільнят >>>