Глен Доман. Основні принципи методики раннього розвитку

   

Методика Глена Домана

Ранній розвиток, методики, системи, школи
Основні принципи розвитку дітей за Методикою Глена Домана. Енциклопедичні знання (картки), читання, рахунок і фізичний розвиток.

 

 

_1201.jpg   Глен Доман / Glenn Doman - американський лікар, засновник "Інституту досягнень людського потенціалу" у Філадельфії. Автор книг та методик раннього розвитку дітей.
Основна ідея методики ґрунтується на тому, що з будь-якої дитини можна зробити генія. Оптимальний вік для початку навчання - 3-6 місяців.
Книги: "Як навчити вашу дитину читати", "Як навчити дитину математики", "Гармонійний розвиток дитини", "Як дати дитині енциклопедичні знання" та ін
Офіційний сайт: "THE INSTITUTES for the Achievement of Human Potential"

 

Основні принципи розвитку дітей по Доману.

 

  • Маленькі діти вважають навчання найважливішим навичкою, необхідним для виживання.
  • Маленькі діти хочуть навчиться всьому, що можливо, і зробити це прямо зараз.
  • Маленькі діти впевнені, що краще навчання нічого й бути не може.

Глен Доман

 

_1205.jpg  

1. Фізичний розвиток

"Рух - це фундамент для всіх інших людських здібностей."
Фізичному розвитку дітей Доман визначив головне місце. Не буде у людини розвиненого інтелекту, без розвиненого фізичного тіла.

Розвитком "фізичної інтелекту", як його назвав автор програми, потрібно починати займатися з самого народження. Перші заняття проводимо на треку для повзання. Обов'язкові вправи для дітей на рукоходе.
Як зробити трек для повзання >>>

 

_1203.jpg  

2. Читання

"Маленькі діти можуть і повинні вчитися читати слова, речення точно так само, як вони вчаться розуміти усне мовлення."

Навчання читанню за методикою Домана також відбувається за картками, на яких написано слова цілком, не розділені на склади і букви. На думку автора, дитині легше запам'ятати все слово цілком, ніж розбивати його на букви, а потім заново в думці складати в слово.

 

_1204.jpg  

3. Математика

"Дітей треба вчити рахувати якомога раніше, оскільки це буде сприяти фізичному розвитку мозку, а отже і того, що ми називаємо інтелектом."

Дуже важливо навчити дитину сприймати реально існуючу кількість, а не абстрактні цифри, яка це кількість позначають. Цифри - це просто символи, які для малюка нічого не значать. Навчання дітей відбувається з допомогою карток, мають від однієї до сотні червоних точок.

 

_1202.jpg  

4. Енциклопедичні знання

"Програма навчання різнобічним знань принесе вам і вашій дитині чимало приємних хвилин, не кажучи вже про те, що дозволить йому надалі успішно орієнтуватися у світі науки, мистецтва, музики, історії та інших цікавих областях культури."

Глен Доман розробив систему, що дозволяє дати дитині енциклопедичні знання. Принцип заснований на щоденних показах дитині карток, розбитих на теми та категорії.
За словами Домана, отримання людиною інформації відбувається через факти. Кожна картка Домана має рівно один факт інформації (біт інтелекту), і показуючи її дитині в певний час і певним чином ми не тільки сприяємо розвитку дитячого мозку, але і готуємо основу для майбутніх знань.


Рубрики: Методики раннього розвитку
Теги:
2010, Травень, 3