Гра-головоломка "Танграм"

Головоломки для дітей

Гра "Танграм"

"Танграм" часто називають "аркада з картону" або "геометричним конструктором". Це одна з нескладних головоломок, яка під силу дитині з 3,5-4 років.

 

Гра дуже проста у виготовленні. Квадрат 8х8 см з картону, пластику, однаково розфарбований з двох сторін розрізають на 7 частин. У результаті виходить 2 великих, 1 середній і 2 маленьких трикутник, квадрат і паралелограм. Використовуючи всі 7 частин, щільно приєднуючи їх один до одного, можна скласти дуже багато різних зображень за зразками і за власним задумом.

 

Пропонуємо зробити довговічні деталі для цієї головоломки з пластику, який є, напевно, в кожному будинку - це коробки з під DVD фільмів. Ці коробки досить легко ріжуться ножицями. Якщо вас будуть бентежити гострі кути деталей, то їх можна трохи закруглити.
У наступних уроках ми вам запропонуємо ще кілька схожих головоломок, так що можете приготувати кілька коробок різного кольору для різних ігор і головоломок.

 

Матеріал для виготовлення головоломки

 

в результаті вправ і завдань до цієї гри дитина навчиться аналізувати прості зображення, виділяти в них геометричні фігури, навчиться візуально розбивати цілий об'єкт на частини і навпаки складати з елементів задану модель.

 

Схема розрізування квадрата

 

З чого почати?

 

  • Найперше вправу з такою грою - складання фігур з двох-трьох елементів. Наприклад трикутників скласти квадрат, трапеція. Дитина повинен зорієнтуватися у головоломці: порахувати всі трикутники, порівняти їх за розміром.
  • Потім можна просто прикладати деталі один до одного і подивитися, що вийде: грибок, будиночок, ялинка, бантик, цукерка...

Можна в процесі гри розповісти, що головоломку називають "Танграмом" в честь вченого, який її придумав.

 

Другий етап

 

  • Через кілька уроків та ігор з танграмом, можна переходити до вправ зі складання фігурок по заданому наприклад. У завданнях потрібно використовувати всі 7 елементів головоломки.

Почніть зі складання зайця, це найпростіша з наведених нижче фігур.

 

Завдання до гри

 

Ще завдання з відповідями до головоломці:
Завдання "Танграм" 24 шт. >>>
Завдання до гри 90 шт. >>>

 

Третій етап

 

  • Більш складною і цікавою для хлопців є відтворення фігур за зразками-контурах. Це третій етап освоєння гри. Відтворення фігур по контурах вимагає зорового членування форми на складові частини, тобто на геометричні фігури. Такі завдання у дитячих садках рекомендують пропонувати дітям з 6-7 років (мені здається - запізно).

 

Завдання до гри

 

Одне з перших завдань на цьому етапі - біжить гусак, почніть краще з нього. Спочатку, проаналізуйте разом з дитиною, їх яких частин може складатися голова, шия, лапи гусака. Можна їх зробити їх інших деталей...
Довше можна прикладати різні елементи головоломки, шукаючи правильний результат.

 

Завдання до гри

 

Це вже складніше - фігури людини біжить і сидить.

 

Завдання до гри

Це найважчі фігури в цій головоломці, але ми впевнені, потренувавшись, ви з ними впораєтеся.

 

Схожі ігри та головоломки для дітей:
Пентаміно - Відома логічна гра-головоломка. Саме ця гра надихнула Олексія Пажитнова на створення популярної комп'ютерної гри тетрису.
Аліас для дітей - "Аліас або скажи інакше" - захоплююча розвиваюча гра для дітей. У процесі гри дитина зможе навчитися доносити думки до людей, розвиває словниковий запас, вчиться слухати і розуміти оточуючих. Чудова настільна гра для розвитку мовлення.