Ігри зі словником. Розвиваємо мислення і мова

08.jpg Ігри зі словниками
Розвиваємо мислення
Радимо придбати дитячі словники: тлумачні, словника синонімів, антонімів та омонімів, словник фразеологізмів. Вони стануть в нагоді вам не тільки для ігор.

 

05.jpg

Фразеологічний словник

Пояснюємо сенс виразів.
Купити словник >>>

Гра. Що б це значило?
У грі потрібно спробувати пояснити зміст фраз, таких як: "повісити ніс", "ситий по горло", "простіше паренной ріпи"... Після пояснення можна пограти у веселу гру, представляючи як насправді наприклад, можна повісити ніс, або їм клювати. Відмінне заняття на розвиток мислення та уяви. Постарайтеся потім для закріплення матеріалу кілька разів в день застосувати в розмові ці вивчені та розібрані фразеологізми. Можна навіть влаштувати змагання, хто більше за день зможе вставити в розмову відомі фразеологічні обертів.

 

Тлумачний словник для дітей

Тлумачний словник

Чи знаєте ви, що означає слово дощ, веселка, ложка чи ідея? А якщо знаєте, чи зможете пояснити дитині? Пояснення саме таких простих слів можна знайти в дитячому тлумачному словнику.

Купити словник >>>

Гра. Пояснюємо слова
Спробуйте і дитину навчити пояснювати слова. Закрийте очі і передивився книгу виберете сторінку, покажіть пальцем абзац з поясненням і прочитайте дитині слово, яке потрібно пояснити.
Наприклад:Ножиці - інструмент для різання, стрижки, що складається з двох лез, сполучених хрест-навхрест гвинтом.
Спробуйте пояснити, що для точного опису, необхідно спочатку узагальнити і сказати до якої саме категорії відноситься предмет (в даному прикладі - це інструмент). Не обов'язково пояснювати саме так як написано в словнику, заохочуйте опису своїми словами, більш розгорнуті. В даному випадку, словник буде тільки підказкою для гри.

 

Словник синонімів, антонімів, омонімів

Словник синонімів, антонімів та омонімів

Підбери слово підходяще (синонім) або протилежне(антонім)
Купити словник >>>

Гра. Перевертиши
Спробуйте розповісти казку разом з дитиною трохи по іншому: замінюйте ключові слова антоніми. Зразкові казки: "Пес без капелюха" (Кіт у сопагах), "Синій чобіток" (червона шапочка)... Міняємо не тільки назву казки, але і по мірі можливості зміст.

 

Ілюстрація з фразеологического словника

09.jpg

Всі словники представлені на фотографіях мають інтегральний палітурка (картонний, лакований), з вирубкою букв всередині. Всі сторінки прошиті і проклеєні. Яскраві невеликі ілюстрації на кожній сторінці.