Ігри своїми руками. Блішки

Ігри своїми руками. Блішки

Блішки

Ігри та іграшки своїми руками
Старовинна російська гра на новий лад. Собівартість цієї гри - буквально 1 рубль, час виготовлення - 10 хвилин, зате веселощів і задоволення на цілий день. Розвиває дрібну моторику рук і навички ігрового спілкування.

 

 

Усі саморобні ігри та іграшки >>>

 

Блішки - старовинна російська гра. Раніше їх виготовляли з дерева і майстрували з гудзиків певної форми. Але, на жаль, не завжди вдома є така кількість потрібних ґудзиків чи є можливість придбати готову гру. Пропонуємо зробити іграшку трохи по іншому і з тих матеріалів, які будинку напевно є у кожного.

 

Блішки

Матеріали:
Квасоля (бажано двох кольорів), картонна коробка з-під цукерок, дві монети по 50 копійок, фломастери та кольоровий папір, невеликий шматочок фетру або іншого щільного матеріалу.

 

 

Процес виготовлення.

 

  • Вирізаємо з матеріалу два кружечка. В якості шаблону обводимо маленьку кавову чашку.
  • Розмальовуємо або обклеюємо коробку кольоровим папером, як на фото. Готове.

 

Ігрове поле

 

Як грати.

Якщо на край квасолі натиснути монеткою, то квасоля підстрибне як жива блішки. Стрибають фасолинки добре з м'якої поверхні, для цього і передбачені тканинні диски. Це властивість стрибучості і покладено в основу російської народної гри. А далі вже йдуть варіанти: потрапити блошкой в миску, накрити своєю блошкой блошку суперника (це якщо блохи дерев'яні і великі), у кого далі стрибне блоха, і т. д.

Правила гри з ігровим полем:
Грають два гравці.
Покласти перед собою ігрове поле. Гравці з квасолею розташовуються перед полем і намагаються потрапити квасолею у ворота супротивника. Якщо гравець потрапляє на свій колір на полі, можна забрати квасолинку з поля і в черговий хід нею скористатися, якщо квасоля залишилася на полі супротивника, але у ворота не потрапила - не присуджується очко і квасоля залишається на місці, якщо ж забиває гол у свої ворота - очко зараховується противнику. Грають до тих пір поки не закінчаться квасолеві блішки. Кількість блішок можна варіювати.

Конкурси з блішками:
1. Встановити неглибоку миску, в миску - чашку і зараховувати бали за потрапляння блішками. Хто потрапив у миску - 1 очко, а хто в чашку - 5 очок.
2. Провести змагання - чия блішки сама стрибуча. Спочатку діти тренуються - навчають бліх, потім від лінії старту запускають бліх вдалину. На найдальше місце приземлення можна покласти лінійку, і в наступному заході намагатися побити рекорд переможця.

 

Ми знаємо, російські матусі в США і в інших країнах намагаються зберегти нашу російську традицію і культуру. Давайте ж і ми, в Росії, постараємося, щоб наші діти не втратили коріння. Згадуйте свої дитячі ігри, дізнавайтеся про ігри бабусь і дідусів, грайте і передавайте знання наступному поколінню.

 

Ви можете розмістити статтю і картинки на своєму блозі чи сайті лише з активним посиланням на наш сайт Вироби з дітьми