Як розповісти дитині про космос

Як розповісти дитині про космос Астрономія для дітей
Вік чомучок - самий чудовий вік і для дитини, і для батьків. Дитина активно пізнає світ, цікавлячись усім на світі, відкриває для себе нові істини.

 


Для батьків цей період - не тільки можливість більше спілкуватися з дитиною, розповідаючи йому про все, що він запитає. Не тільки шанс освіжити в пам'яті те, що вже забулося. Це унікальна можливість повернутися в дитинство і подивитися на світ очима дитини.

 

Пам'ятаєте, як вас, ще маленьких, маніло незвідане зоряне небо? Як хотіли ви стати ближче до зірок і більше дізнатися про них? Як здивувалися, дізнавшись, що он ті зірки утворюють Велику Ведмедицю? Ті ж почуття переживає зараз малюк. Якщо йому менше чотирьох років не обов'язково розповідати йому, що таке планеты сонячної системи. Його цілком влаштує казка про зірки і місяць. Але якщо вашій дитині вже 4-5 років можна пояснити докладніше.

 

231.jpg

 

Почніть з сонця - це найголовніша зірка, від неї залежить життя нашої планети. Демонструйте дитині космічні явища на простих речах. Адже масштаби всесвіту важко уявити навіть дорослим людям. Щоб розповісти, чому сонце так яскраво світить, візьміть звичайний ліхтарик або люминофоровые зірочки. При вимкненому світлі піднесіть їх близько до малюка, щоб він подивився, як яскраво вони горять. Потім повільно відійдіть в кінець кімнати, демонструючи, що світяться предмети, віддаляючись, стають маленькими і бляклими. Поясніть, що зірки тільки здаються маленькими, тому що вони дуже далеко від нас. Побачити їх ближче допомагають телескопи. Добре, якщо ви зможете купить телескоп, нехай невеликий, але дитина буде в захваті. Адже він зможе наблизитися до зірок!

 

Щоб порівняти розміри Сонця з розмірами Землі, можна взяти гарбуз або кавун і горошину. Уявіть, що горошина - це наша Земля, гарбуз - Сонце. Земля настільки менше сонця, наскільки горошина менше гарбуза. Намагайтеся все пояснювати дитині на конкретних прикладах, без туманности. Приводьте побільше дивовижних фактів, пояснюйте цікаво.

 

 

Наприклад, щоб продемонструвати, чому місяць іноді кругла, іноді у формі півмісяця, візьміть звичайну настільну лампу і м'яч. Проведіть разом досвід, створіть в домашніх умовах місяць. Син або дочка зрозуміє, що ми бачимо лише освітлену частину кулі.

Вивчаючи з дитиною астрономію, не лінуйтеся підбирати цікавий матеріал. Зараз безліч розробок для дітей різних віків. Після цікавих розповідей малюк не тільки зацікавиться астрономією, але і полюбить цю науку. І навіть будучи дорослим, подивившись на зірки, він згадає ваші заняття, і радісно посміхнеться.