Як зробити іграшку дзига

Іграшка вовчок своїми руками

Як зробити дзига

Ігри та іграшки своїми руками
В даний час налічується близько тисячі різних видів волчков різноманітної форми. Ми розповімо як зробити найпростіший (класичний) дзига з паперу. Є схеми візерунків для роздруковування.

 


Іграшку вовчок цілком можна віднести до дитячих розвиваючих іграшок: по-перше, розвивається дрібна моторика; по-друге, з дзиґами можна проводити досліди, третє за допомогою цих нехитрих волчков можна урізноманітнити дитяче дозвілля всілякими конкурсами та змаганнями.
В даний час налічується близько тисячі різних видів волчков різноманітної форми. Самий простий у виготовленні - це вовчок з паперу або картону.

 

Робимо вовчки

Матеріали:
Картон, фарби, зубочистки або навіть краще шпажки, клей (ПВА) або пластилін.

Вовчки не обов'язково робити з картону, можна використовувати щільний папір або тонкий пластик. Можна спробувати зробити великий дзига з CD диска, або дзига віссю якого є олівець чи фломастер - тоді можна буде побачити цікаві сліди обертання.

 

Процес виготовлення:
На картоні або цупкому папері намалюємо кілька кіл за допомогою циркуля, діаметром приблизно 5 див. Розфарбовуємо за схемами і вирізаємо. Якщо дитина ще не користується циркулем можна в якості шаблону використовувати круглу чарку або кавову чашку, головне потім знайти центр. Можна зробити один коло шаблонним - знайти там центр за допомогою згортання навпіл і ще раз навпіл, проткнути серединку, а потім прикладаючи до розфарбованим колам переносити центр на них.

У центрі кола проробляють маленький отвір шилом (зубочистки ламаються), в яке вставляють зубочистку або обрізану дерев'яну шпажку (обов'язково з гострим кінцем). Закріплюємо паличку за допомогою клею ПВА (довго сохне) або шматочка пластиліну (тут буде швидше).
Вийшов дзига.

Це вовчки які ми зробили з щільного паперу, намалювавши візерунок акварельними фарбами і вставивши зубочистки і шпажки. Ви можете завантажити і роздрукувати готові шаблони з нижньої посиланням. Спіралі, візерунки...

 

_12032.jpg Завантажити та роздрукувати вовчки
Там же: Досліди з дзиґами і як зробити чарівний вовчок.

 

 

При використанні матеріалів і фотографій активне посилання на Дитячі ігри обов'язкове.