Кубики Зайцева і його методика навчання читання

Кубики Зайцева і його методика навчання читання Методика Миколи Зайцева
Ця методика отримала дуже широке застосування завдяки тому, що її можна використовувати навіть у домашніх умовах.

 

 

На сьогоднішній день, існує величезна кількість різних методик навчання читання дітей раннього віку, однак дуже важко знайти саме ту методику, яка виявиться дійсно функціональної і легкою у використанні. Так, наприклад, методика Мотессори ефективна тільки при використанні її в спеціальному середовищі, методика Домана є дуже трудомісткою, при її використанні дитині потрібно кожні півгодини показувати картки з написаними на них словами, а це дуже незручно і деколи просто неможливо зробити. Тому методика Зайцева отримало дуже широке застосування завдяки тому, що її можна використовувати навіть у домашніх умовах. За допомогою цієї методики будь-який батько зможе навчити свою дитину читанню та письму, адже сам процес навчання більше схожий на гру, ніж на навчання.

 

Все що необхідно для навчання читання за даною методикою йде в наборі - це кубики, плакати і аудіо диск з напевками складів. Ключовим елементом цієї системи є кубики, які різняться за розмірами - великі і маленькі, за кольором - жовті, коричневі, білі, сірі і за звучанням - глухі і дзвінкі. Методика відпрацьована до дрібниць, наприклад, для глухих звуків, всередину кубиків, засипаються дерев'яні палички, а для дзвінких - залізні кришечки.

 

Характерною рисою даного методу є те, що дітям показують відразу весь обсяг інформації, яку їм треба буде зрозуміти. До того ж, при використанні цього методу, дітям не потрібно сидіти за партою схилившись над книжками. Діти можуть бігати, стрибати, сидіти, стояти, навіть лежати, якщо їм так зручно. Весь процес навчання проходить в ігровій формі, у дитини з'являється інтерес до навчання, він сам біжить мерщій скласти слова або з великим задоволенням повторять аудіо напевки з диска. Під час навчання немає натягнутою обстановки, не треба постійно дотримуватися сувору тишу, діти можуть співати, танцювати, ляскати в долоні і так далі.

 

Тривалість занять по такій системі, як правило, не перевищує півгодини, а відповідно дитина не встигає втомитися. До того ж, дана система дозволяє дітей не тільки читати, але і писати їх, поки правда за допомогою кубиків або таблиць, але все-таки «писати» слова цілком. Як підсумок, можна сказати, що навчити дитину читати таким способом, набагато легше, ніж змушувати його сидіти над книжками і вчити читати по складах.

 

Олександр
Схожі статті:
Огляд методики Марії Монтессорі - Даний метод допомагає розвитку координації рухів у дітей.
Всі статті з методиками раннього розвитку