Перелітні птахи. Презентація для дітей

Дитяча презентація Перелітні птахи

Дивитися презентацію >>

Розділ: Екологія
Категорія: Птиці

 

Перелітні птахи

Презентація для дітей з можливістю прослухати голос і спів птахів.
Жайворонок, качки, грач, журавлі, зозуля, ластівки, лебідь, шпак, соловейко, чапля.

 

Перелітні птахи - птахи, відлітають взимку в теплі краї.
Перелітні птахи здійснюють регулярні сезонні переміщення між місцями гніздування і місцями зимівлі. Переселення можуть відбуватися як на близькі, так і на далекі відстані.

 

Перелітні птахи в презентації:

  • Жайворонок - маленькі пташки, що живуть на землі. По землі вони не стрибають, а бігають. На землі вони також і гніздяться, відкладаючи у гніздо плямисті яйця. Їдять жайворонки насіння рослин і комах.
  • Качка - птах середнього розміру з відносно короткою шиєю. Забарвлення оперення буває різна. У період розмноження самці відрізняються від самок яскравим забарвленням. Більшість качок линяють двічі на рік.
  • Грач - Пір'я у грача чорні з фіолетовим відливом. У дорослих птахів підстава дзьоба лисе. Живляться граки черв'яками та личинками комах, яких вони знаходять, копаючись в землі своїм міцним дзьобом. Люблять великими зграями слідувати за тракторами, пашущими землю.
  • Журавлі - великі, довгоногі і довгошиї птиці. Журавлині сімейні пари зберігаються протягом усього життя.
  • Зозуля - розмір у різних видів зозуль різний, але у всіх у них тонкий тулуб, довгий хвіст і сильні лапки. Зозуля є гніздовим паразитом. Вона відкладає свої яйця в гнізда інших птахів. Пташенята зозулі вилуплюються раніше і ростуть швидше, потім витісняють яйця або проганяють пташенят особини, высидевшей пташеня зозулі. І господареві гнізда доводиться вигодовувати тільки пташеня зозулі.
  • Ластівка. Міська ластівка - дрібна птиця. Живиться літаючими комахами, яких ловить у повітрі. Сімейні пари зберігаються протягом усього життя.
  • Лебідь. Оперення лебедів по своєму забарвленню буває або чисто біле, або сірого або чорного кольору. Від гусей лебедів відрізняє більш довга шия, що дозволяє у більш глибоких водах обшукувати дно в пошуках їжі, а також їх величина, за якої вони є найбільшими водними птахами.
  • Шпак співочий птах. У шпака чорне перение з металевим блиском іноді з фіолетовим, зеленкуватим або синюватим відтінком. У зимовий час на тілі з'являються численні білі цяточки. Має широкий діапазон звуків, які можуть включати в себе свисти, скрипи, нявкання, різні шуми і деренчання. Здатний наслідувати співу інших птахів.
  • Соловей - непримітна сіра співочий птах. Зимує в Африці. Мешкає у чагарниках, долинах річок. Гнізда будує на землі або дуже низько, в кущах. Яйця зеленуваті або голубуваті в цяточку.
  • Чаплі - живуть на мілководді птиці. Живуть у заболочених або повільно текучих водоймах. Вони нерухомо стоять у воді і вдивляються у воду, вишукуючи здобич.

 

Це цікаво

В якому порядку відлітають птахи?
Першими відлітають комахоїдні птахи (Плиска). Потім відлітають зерноядные - ті, які живляться плодами і насінням рослин (вівсянка, чиж, зяблик). А пізніше всіх летять качки і гуси, вони збираються в дорогу, коли замерзають водойми, тому що це водоплавні птахи.

Чим відрізняються журавлі від чапель і лелек?
Журавлі на відміну від чапель, в польоті витягають ноги і шию. Це робить їх схожими на лелек, але на відміну від них журавлі ніколи не сідають на дерева.
Якщо візуально порівнювати журавлів з іншими болотними птахами, то порівняно з чаплями їх ноги, як правило, довше, а шия більш витягнута; а порівняно з лелеками тіло витонченіше, ноги довші, а дзьоб пропорційно менше.