Прогулянка на вулиці. Екологічні ігри

Ігри на прогулянці   Для дошкільнят.
Дорогу в гості або в поліклініку можна перетворити на захоплюючу гру. Ось кілька ігор для прогулянки всією сім'єю, які допоможуть Вам чудово провести час. Такі ігри і експерименти підійдуть для дітей 3-6 років.

 


Заняття та ігри для дошкільнят. Біологія >>>

 

Кожна прогулянка для малюка - відкриття світу і ваш новий погляд на звичні явища. Дивуйтеся самі і вчіться дивуватися дитини. Гуляючи по вулицях, в скверах і парках, прислухайтеся про що співають птахи, розмірковуйте про що думають дерева, на що схожі хмари. Порівнюйте стовбури дерев і шукайте відмінності в однакових листя. Чіпайте руками дерева, камені, траву, пісок.

 

Екологічні ігри

 

  • Про що співають птахи?

Якщо ваш маршрут проходить через парк, або двір - прислухайтеся до голосам птахів. Запитайте у дитини, як він думає, про що співає птах. Висловіть свою думку. Може птахи вітають вас, або розповідають про те, що у них сталося вранці, скаржаться на когось, або навпаки розповідають, про місцевих пташиних новинах. Можна самим придумати пташині новини, пофантазувати на тему пташиного і тваринного світу.

 

  • Дерева

Попросіть малюка знайти як можна більше родичів , наприклад, берези або дуба, чи тополі: "бабусю", "дідуся" (це старі деревля), "сестер", "діток"(молода поросль). у цій грі дитина вчиться спочатку об'єднувати рослини за подібністю, а потім серед схожих знаходити відмінності( старі, маленькі, товсті, високі...)

Дуже важливо включати в ігри всі органи чуття дитини.

 

Тактильні відчуття   Нехай дитина вибере дерево, яке йому найбільш симпатично, підійде, рухає його, познайомиться. Після знайомства, зав'яжіть дитині очі і підведіть його знову до цього ж дерева, або до сусіднього. Чи зможе дитина дізнатися свого нового друга по запаху або на дотик?

 

Чим нове дерево відрізняється від того, яке він спочатку вибрав. На що, на дотик, схоже вибране дерево?
Добре б поспостерігати за цим або іншим деревом протягом року: що змінюється в ньому, на скільки він виростає, як розмножується... Визначайте настрій дерева в різну погоду. Про що думає дерево? Як ми можемо з ним поспілкуватися?

 

  • Експеримент

Розкажіть дитині, що кожне дерево і кожен кущ є домом і їдальні для багатьох живих істот, в першу чергу птахів і комах. Ви можете познайомиться з ними. для цього візьміть світлий однотонний парасольку чи звичайний аркуш білого паперу.

 

Екологічні ігри   В ясний сонячний день помістіть парасольку, простирадло або аркуш паперу під кущ і акуратно струсіть гілку куща над ним. При цьому на поверхні вашої виявляться багато дрібних комах і павучків. Нехай дитина уважно їх розгляне. Можна скористатися лупою.
Не забудьте повернути всіх мешканців у будинок, струсивши тканину над кущем.

 

Такі розвивальні прогулянки широко застосовуються у Вальдорфській системі. Згідно Вальдорфської методикою, замість абстрактних готових понять дитині треба дати зерно-поняття, яке буде розвиватися разом з ним. Таким зерном-поняттям є образ.
Педагоги з Валдорфских шкіл вважають, що такі прогулянки і фантазії на тему "Про що думають дерева і птахи", допомагаю дитині вирости творчим, до того ж у малюка розвивається інтерес до навколишнього світу.

 

  • Прогулянки на візку

В екологічні ігри під час прогулянки можна грати пересуваючись і на візку. Зупиняйтеся близько цікавих рослин, збирайте по дорозі квіти. Дайте дитині в руки пару листочків, або вертолетік від клена або ясена. У нас в колясці був невеликий столик з поглибленням, мабуть для пляшки, куди ми з дитиною складали всі наші цінні знахідки. Таку купити коляску в Москві сьогодні не проблема. А якщо ви вже обзавелися транспортом без столика, то просто прив'яжіть невеликий мішечок до ременя або маленьке відерце, куди малюк із задоволенням буде збирати свої скарби.

 

Схожі статті:
Паростки в яйцях - Садимо травичку, Спостерігаємо за паростками.
Презентації для дошкільнят - В тому числі і по Біології