Розвиваючі ігри з дітьми 2-3 років. Вивчаємо форми

Геометрія для малюків Розвиваючі ігри з дітьми.
Від 2-х до 3-х років.
Вчимо геометричні форми. Логічні і рухливі ігри на тему геометрії.

 

 

Всі ігри. Вивчаємо фігури >>>

 

Гра.
Кулька на гірці

Розвиток логічного мислення

04.jpg

Приготуйте невелику гірку. Це може бути будь-яка дощечка, поставлена під кутом.

На деякій відстані від гірки проведіть риску (можна покласти стрічку). Дайте дитині невеликий кульку і попросіть його скачати кульку з гірки так, щоб він зупинився біля стрічки. Природно, що спочатку малюк буде помилятися, але через деякий час він навчиться точно знаходити співвідношення розташування кульки на гірці і дальності його пробігу.

Можна побудувати лінію ціле містечко з кубиків будиночками для іграшок і катати кулька в гості до ведмедика або зайчику.
Або оголосити, що лялька Маша всі кульки запрошує на день народження, взяти кілька куль і по черзі акуратно скачати з гірки точно навпроти лялькового будиночка, при цьому Маша дуже засмучується, якщо кулька ніяк не може потрапити на свято.

 

До речі, На великдень є така гра - "Катати яйця". Принцип дуже схожий: теж гірка, тільки замість м'ячика - фарбовані яйця. У них траєкторія буде трохи інша, ніж у кульки - від цього ще цікавіше. Так що це дуже древня гра.

 

математика для дітей

Гра. Рамки і вкладиші

Знайомство з формою і кольором.
За методикою Марії Монтессорі.

Цю гру я не раз зустрічала в багатьох джерелах, вона часто потрапляє в журнал для жінок і для батьків. З листа кольорового паперу або картону наріжте однакові квадрати з вирізаними в центрі геометричними фігурами. Попросіть дитину підібрати до кожного отвору відповідну за кольором і формою фігуру. Поступово додаєте нові різнокольорові фігури і нові завдання. Наприклад, потрібну фігуру, але іншого кольору. Головне проговорювати всі кольори і фігури, поки дитина не стане сам їх говорити.

 

Вивчаємо геометричні форми

Гра. Стрибаємо за формами

Вивчаємо форми.
Розкладіть на килимі кілька паперових геометричних фігур.

Попросіть малюка стрибнути на коло, потім з кола на квадрат, ромб і так далі. Можна ускладнювати завдання додаючи нові геометричні форми, або такі ж, але іншого кольору. Тоді можна буде стрибати на зелений або червоний квадрат. Ще складніше, якщо додати форми різних розмірів, тоді дитині доведеться вибирати фігуру не тільки за кольором, але і вибирати між більшим і маленьким квадратом.

 

Авторська стаття сайту babylessons.com.ua - Дитячі ігри
При використанні активне посилання обов'язкове.