Тактильний мішечок. ігри своїми руками

Розвиваючі ігри  

Гра "Тактильний мішечок"

Розвиваюча гра своїми руками на розвиток пам'яті, дрібної моторики і тактильних відчуттів. Для дітей від 2-3 років. (методика Марії Монтессорі)

 

Розвиваюча дитяча гра своїми руками.

 

"Тактильний мішечок" розвиваюча гра для дітей 3-6 років. В основі цієї гри лежить всім відома гра "Чарівний мішечок", де на дотик необхідно знаходити і вгадувати предмети різних форм, тільки правила трохи ускладнені: необхідно шукати предмети не за формою, а по текстурі. У Марії Монтессорі є вправи на сенсорику з шорсткими табличками спрямованими на розвиток відчуття дотику, тонкої моторики і для підготовки до письма, тут же цей принцип переведений в цікаву ігрову форму.
Ідея з текстурними діжечками не нова, ми знайшли таку іграшку в інтернет магазині, але нам здається, що вартість гри трохи завищена.

 

_250.jpg   Сенсорна гра на запам'ятовування Текстури CAUSE
Виробник: Німеччина
Матеріали: дерево, текстиль бавовна 100%
Вік від 3-х років
32 елемента (16 пар) . Діаметр елемента 4 см
Продавець: Інтернет магазин Теддимаркет

 

Тактильний мішечок

Наш варіант гри

 

_250.jpg   Матеріали для виготовлення:
Однакові кришечки з-під соку чи пластикових пляшок, картон, тактильний матеріал: наждачний папір, ковролін, різна тканина (вельвет, шкіра, джинсова тканина, гобелен, хутро), гофрокартон... У кожному будинку знайдуться необхідні матеріали для гри.

 

 

 

Спосіб виготовлення:

 

  • Вирізаємо з картону кружечки, щоб вони чітко входили до кришки з-під соку.
  • За шаблоном гуртків вирізаємо тактильний матеріал. За два гуртка з матеріалу.
  • Наклеюємо матеріал на картонний кружок і закріплюємо всередині кришки. Якщо брати такі ж кришки як у нас на фото (з під соку), то картонка з матеріалом дуже вдало сама закріплюється під різьбленням, якщо кришки відрізняються від наших, то гуртки закріплювати всередині за допомогою клею.

Зшийте для гри яскравий барвистий мішечок.

 

Правила гри

 

  • Для початку вивчіть з дитиною все барила з матеріалом, промацайте, знайдіть однакові.
  • Потім покладіть в мішечок кілька пар діжок і постарайтеся витягнути однакові. З часом можна ускладнювати гру, додаючи в мішечок нові пари кришок-діжок.

 

Гра з кришечок з-під соку Тактильний мішечок

 

Якщо малюк ще не доріс до такої гри, можете грати в класичну гру "Чарівний мішечок".
Для цього в тканинний мішок складіть різні на дотик предмети та іграшки: іграшки лего, маленькі м'які іграшки, ганчірки, дерев'яні кубики. Для початку - не дуже багато, щоб малюк не розгубився. Підбирайте предмети не схожі один на одного, зроблені з різних матеріалів: пластика, хутра, дерева... Можна з дитиною вгадувати, що лежить у мішку або витягувати предмети з мішка по замовленню.

 

 

Схожі ігри для дітей своїми руками:
Пентаміно - Відома логічна гра-головоломка. Саме ця гра надихнула Олексія Пажитнова на створення популярної комп'ютерної гри тетрису.
Аліас для дітей - "Аліас або скажи інакше" - захоплююча розвиваюча гра для дітей. У процесі гри дитина зможе навчитися доносити думки до людей, розвиває словниковий запас, вчиться слухати і розуміти оточуючих. Чудова настільна гра для розвитку мовлення.
Совок і відерце з пластикової пляшки - зручний набір своїми руками для роботи з піском.