Прапори європейських держав

Прапори Європейських держав

Дивитися >>>

Розділ: Географія
Категорія: Прапори, герби

 

 

Всі презентації для дітей >>>

 

Прапори європейських держав

(Частина 1)
Прапор - полотнище як правило, прямокутної форми, поднимаемое на спеціальній щоглі (флагштоці)
Державний прапор є одним з державних символів.

 • 1. Прапор Австрії являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3.
  Складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг - верхньої червоної, середньої білої і нижній червоній.
  Поряд з прапором Данії вважається одним з найстаріших прапорів Європи.
 • 2. Прапор Албанії являє собою прямокутне полотнище червоного кольору з гербом посередині.
  Червоний колір прапора - символ крові албанських патріотів, пролитої ними у багатовіковій боротьбі проти поневолювачів.
 • 3. Прапор Андорри являє собою прямокутне полотнище складається з трьох вертикальних нерівних синьої, жовтої і червоної смуг.
  У центрі прапора - щит із зображенням митри і палиці єпископа Урхельського і двох биків, що символізують спільне управління Франції та Іспанії.
  Девіз на щиті говорить: «Єдність робить сильним»
 • 4. Державний прапор Республіки Білорусь являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох нерівних горизонтально розташованих кольорових смуг: великий верхньої - червоного кольору і нижньої - зеленого кольору. Біля древка вертикально розташований білоруський національний орнамент червоного кольору на білому полі.
  Червоний колір символізує колір прапорів Червоної Армії і білоруських партизанських бригад, Зелений - надію, весну та відродження, ліси і поля. Білоруський орнамент - стародавню культуру народу, духовне багатство та єдність.
 • 5.Державний (цивільний) прапор Бельгії являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 13:15 (майже квадратний), яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг - чорної, жовтої і червоної.
  На практиці використовуються більш витягнуті прапори (найчастіше - з відношенням 2:3).
 • 6.Державний прапор Республіки Болгарія складається з трьох рівних за величиною горизонтальних смуг: зверху біла, посередині зелена, знизу-червона.
  Біла смуга уособлює свободу і мир, зелена - ліси і сільське господарство, червоний - кров, пролиту в боротьбі за державну незалежність.
 • 7. Прапор Боснії і Герцеговини Зірки представляють Європу.
  Трикутник символізує три основні групи населення країни (бошняків, хорватів і сербів) і обриси країни на карті.
 • 8. Прапор Ватикану представляє собою квадратне полотнище, яке складається з двох рівновеликих вертикальних смуг - жовтої і білої.
  У центрі білої смуги - герб Ватикану (два схрещених ключа під папською тіарою).
 • 9. Прапор Великобританії - це поєднання трьох елементів: шотландський прапор святого Андрія (білий косий хрест на синьому тлі), англійський прапор святого Георга (червоний хрест на білому тлі) і символ Ірландії - хрест святого Патріка (косою червоний рест на білому тлі).
 • 10. Державний прапор Німеччини являє собою прямокутне полотнище з трьох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої - чорного, середньої - синього і нижньої - золотого кольору.
  Чорно-червоно-золотий прапор став офіційним прапором з 1949 року.

 

Цікаво

Вивченням прапорів займається наука вексиллология (від латинського слова vexillum - «прапор», «прапор»).

Більшість бельгійців були б дуже здивовані, якби дізналися, що у відповідності з законом їх прапор повинен бути майже квадратним.

 

Разом з прапорами добре б ознайомитись з листівками та фотографіями, з основними визначними пам'ятками країн Європи, а заодно згадати пам'ятки Москви. Адже саме Кремль, Мавзолей, Червона площа, Собор Василя Блаженного є символами нашої країни, і більшість людей у всьому світі асоціюють нашу країну саме за цим архітектурним пам'яткам, як ми в свою чергу при слові "Париж" представляємо Ейфелеву вежу.

 

Інші презентації:
Перелітні птахи - презентація зі звуком. голоси перелітних птахів.
Овочі - дитяча презентація, вивчаємо овочі