Ігри для розвитку дітей 2-3 років. Математика

01.jpg   Розвиваючі ігри вдома.
Для дітей від 2-х до 3-х років.
Вивчаємо геометрію. Формують уміння аналізувати предмети за формою і величиною.

 

05.jpg  

Гра. Що котиться?

Знайомство з формою предметів.
Зробіть невелику гірку з похилою дощечки. Покладіть перед дитиною кубик і кулька. Запропонуйте змагання у кого фігурка далі покотиться з гори.

Спочатку дитині все одно, яку фігурку взяти. Але після декількох спроб він зрозуміє, що виграє тільки той, у кого кулька, і буде намагатися вибрати саме його.
Зробіть висновок разом з дитиною: "Кулька котиться, а кубик немає". У кубика є кути, які заважають котиться, а на кульці немає. Подивіться в коробці з кубиками, які ще фігури можуть котиться.

 

02.jpg  

Гра. Будуємо вежу

Поняття "Великий - маленький".
Дайте дитині кубики різних розмірів (можна з різних конструкторів) і попросіть побудувати високу вежу.

Нехай малюк переконається на власному досвіді, щоб башта була досить стійкою, внизу повинен бути самий великий кубик, вище - менше, а ще вище - зовсім маленький. Привчайте послідовно відбирати кубики, вибираючи кожного разу найбільший. Для порівняння їх можна прикладати один до іншого.
Побудувавши вежу з кубиків, можна перейти до будівництва веж з плоских фігур, викладаючи їх на столі так, щоб знизу вгору розмір зменшувався. Також для цього заняття можна виготовити магнітну мозаїку з геометричних фігур. Докладніше про мозайке

 

03.jpg  

Гра. Забавна геометрія

Вивчаємо фігури
Розкладіть на підлозі аркуші кольорового паперу або паперові будиночки з різнокольоровими дахами, а на них зверху геометричні фігури того ж кольору.

Якщо маля ще не розбирається у фігурах, намалюйте на фігурках смішні пики і поясніть, що це кумедні чоловічки з цікавими іменами: Коло, Трикутник, Квадрат, Ромб, Трапеція, Прямокутник, Овал (для початку використовуйте не більше 3-х). Попросіть малюка поселити в будиночок фігури такого ж кольору, при цьому він повинен називати їх імена.

 

Можна плоскі фігурки будувати з магнітного конструктора. Спочатку плоскі - квадрат, прямокутник, трикутник, багатокутник. Такі моделі дуже точно показують, скільки граней (паличок) і кутів (кульок) у кожної фігури.
А коли освоїте плоскі фігури, можна переходити на об'ємні.
Тільки стежте за кульками, вони дрібні.

 

 

Авторська стаття та ілюстрації
Спеціально для дитячого сайту BabyLessons
При використанні активне посилання обов'язкове.