Монгольська гра. Головоломка

Головоломки для дітей  

Головоломка "Монгольська гра"

Різновид геометричної головоломки, на подобі "Танграма" або "Квадрата Піфагора".

 

Головоломка являє собою квадрат розрізаний на 11 частин: 2 квадрата, один великий прямокутник, 4 маленьких прямокутника, трикутника 4. Краще всього виготовити таку головоломку з двостороннього картону або пластику.

 

Суть гри - збирати фігурки з даних елементів за принципом мозаїки.

Як можна грати:

Складати геометричні фігури за зразком. В інтернеті можна знайти готові завдання з відповідями, а можна придумати завдання для своєї дитини і самим.
Для того, щоб намалювати фігури Вам знадобиться аркуш у клітинку. Можна взяти звичайний аркуш зі шкільного папери. Елементи, з яких складається "Монгольська гра" дуже прості, і вам не складе великої праці скласти з них композиції.

 

Ось, для прикладу, кілька фігур, складених їх елементів головоломки.
24.jpg

 

Якщо дитина маленька, то можна складати фігури за прикладом, тобто фігур, розділеними на складові частини. Для дітей постарше можна залишати у фігурі тільки контури.
Малюки теж можуть долучатися до головоломці. Для них можна придумати зовсім простенькі завдання. Наприклад, скласти з двох трикутників або з двох прямокутників - квадратики, трикутники - великий трикутник або паралелограм. Таким методом можна вивчити основні геометричні фігури.

 

Пропонуємо зробити довговічні деталі для цієї головоломки з пластику, який є, напевно, в кожному будинку - це пластикові коробки з під DVD фільмів. Ми вже описували цей процес у попередній статті “Танграм“.

 

Геометричні головоломки, найпростіші з свого класу логічних ігор. По мірі дорослішання дитини можна набувати більш складні логічні ігри, наприклад, проволочные головоломки, мотузкові або металеві. В інтернеті існують цілі спеціалізовані магазини з логічними іграми, де можна підібрати гру не тільки для дитини, але навіть собі або в подарунок.