Програма «ТРИЗ» для дітей

Трвз для дітей Система ТРВЗ
Сьогодні розроблено велику кількість різних комплексів завдань на основі ТРВЗ, які розвивають у дітей творче мислення і уяву.

 

 

Дуже часто можна почути таке поєднання букв, як ТРИЗ. Сам чув не раз, але не знав, що воно означає. Виявляється, ТРИЗ розшифровується як «Теорія Розв'язання Винахідницьких Завдань». Що це означає, запитаєте ви, відповідь дуже проста, зміст даної концепції полягає в тому, що знання з якоїсь конкретної області не передаються вчителем у процесі навчання, а добуваються самим учнем у процесі уроку.

 

Сьогодні розроблено велику кількість різних комплексів завдань на основі ТРВЗ, які розвивають у дітей творче мислення і уяву. Більшість батьків чомусь помилково вважають, що найголовніше в ранньому розвитку дитини, навчити його читати і рахувати. Як підсумок, до одного року у них накопичується величезна кількість різних карток з цифрами і буквами. Але ж це далеко не так. Йдучи в садок, дитині буде набагато корисніше вміти говорити логічно мислити і мати добре розвинуту дрібну моторику рук.

 

ТРИЗ, дозволяє дітям тренувати логіку і мислення, дозволяє освоювати новий матеріал без зубріння і мук. Що таке логіка за системою ТРВЗ, в якості прикладу можна навести просто життєвий випадок, який може статися в будь-якій сім'ї. Де є маленькі діти. Грають вдома маленькі хлопчик і дівчинка, дівчинка бере і замикає двері кімнати, в якій знаходиться хлопчик на ключ, щоб він не вийшов з неї. Хлопчик, замість того щоб почати кричати, бити руками і ногами у двері і кричати та кликати на допомогу, застосовує хитрість і говорить дівчинці, «Все, ти попалася, тепер ти нікуди не дінешся, ти замкнена» Дівчинка починає міркувати, вона бачить перед собою замкнені на ключ двері, вона стоїть одна, нікого поруч немає і усвідомивши це починає швидко відкривати двері, щоб звільниться від полону.

 

Програма ТРИЗ може допомогти у вивченні іноземних мов, але використовується ця програма в основному для розвитку логіки і в малюванні.

 

Олександр
Схожі статті:
ТРИЗ. Заняття та ігри з дітьми - Тренуємо аналітичне мислення, увагу, вчимося виділяти відмітні ознаки шляхом порівняння, вирішуємо проблеми і розвиваємо творче уяву.Ігри: "Теремок", "Маша-Растеряша", "Червона шапочка"
Кубики Зайцева - Ця методика отримала дуже широке застосування завдяки тому, що її можна використовувати навіть у домашніх умовах.