Ханойська вежа. Уроки для дітей

Математика для малюків   Математика для дошкільнят
"Ханойська вежа" - одна з найпопулярніших головоломок XIX століття, і вправа для дітей з 23 уроку за підручником математики А. Звонкина.

 


Заняття №1. Геометричні фігури. Математика для дошкільнят

 

Заняття №2

Головоломка. Ханойська вежа

 

Незважаючи на популярність головоломки, я сама дізналася про неї з підручника "Математика для малюків" А. Звонкина. У книзі автор загадав таку задачку своїм хлопчикам з математичного гуртка (дошкільнятам). Для демонстрації ханойський вежі використовувалася дитяча дерев'яна пірамідка з п'ятьма кільцями. Ми з дитиною всі свої пірамідки вже роздали, але на щастя, у нас залишилися чарівні стаканчики, які вже не раз пригождались в наших логічних іграх і в іграх на орієнтування в просторі.

 

69.jpg

 

Як грати

У ханойську вежу можуть грати як п'ятирічні діти, так і дорослі. Тут є над чим подумати. Для гри з дітьми візьміть п'ять кілець, або як у нас, стаканчиків. Для дорослих ігор склянок або кілець може бути більше, наприклад 8.

 

Мета гри: переставити вежу з декількох кілець їх одного місця в інше за найменшу кількість ходів і дотримуючись кількох правил.
Правила гри:
У початковій позиції всі кола покладені пірамідою на одному з трьох полів. Ми з дитиною просто намалювали на альбомному аркуші три квадрата, в один з яких свою вежу встановили.
Тепер переносимо вежу з стаканчиків в сусідній будиночок але:

  • 1. Стаканчики переставляються з будиночка в будиночок тільки по одному, кілька стаканчиків одночасно з будиночка в будиночок переносити не можна.
  • 2. Забороняється класти більший стаканчик (кружечок) на менший.
  • 3. Стаканчики знімаються тільки зверху башти, тобто не можна витягувати його з середини чи з під низу.

 

До речі, стаканчики для дітей навіть зручніше ніж колечка, так як немає можливості переплутати і встановити більший стаканчик на менший, відразу буде помітно.

 

Ханойська вежа

 

Ханойська вежа на Вікіпедії >>>
У покупної версії замість намальованих будиночків використовуються три стрижня на яких кільця нанизуються. Іноді цю гру використовують у командних змаганнях на корпоративних тренінгах. Гра проводиться на час і дає можливість взяти участь у конкурсі всій команді проявивши не тільки логічні здібності, але і грамотну спільну роботу.