Великодній гірка для катання яєць

Великодній гірка

Великодній гірка

Ігри та іграшки для дітей
Давно-давно наші бабусі та дідусі грали на Великдень в дуже цікаву гру - "Катання яєць" ("Каталочки"). На жаль, зараз ця традиційна російська забава забута і вже мало хто знає, що означає "катати яйця". Пропонуємо на свято Пасхи згадати народні традиції та ігри, змайструвати картонну гірку і весело провести свято разом з дітьми.

 

Великодній гірка для катання яєць

Всі Великодні ігри >>>

 

Матеріали:
Картон (розрізана картонна коробка), клей, кольоровий папір.

 

Спосіб виготовлення:

  • З картону вирізаємо прямокутник (20х50 див.). Згинаємо прямокутник під прямим кутом по довгій стороні, для цього з виворітного боку робимо надріз по картону ножем. Закріплюємо гірку в такому положенні, приклеївши паперову смужку або смужку з картону на кут.
  • Вирізаємо з картону підставку під гірку. Це прямокутник висотою 20-25 см, з вирізаним зверху прямим кутом, куди гірка власне і буде кріпитися.
  • Вирізаємо два довільних однакових прямокутника, (один з кутів прямий).
  • Склеюємо всі частини гірки, як показано на схемі, використовуючи паперові смужки. Чим більше ми обклеїмо папером стикування всіх деталей, тим міцніше буде гірка.
  • Після того, як наша конструкція підсохне, обклеюємо торці картону, а після верхню частину гірки кольоровим папером і робимо Великодню аплікацію.

 

_35041.jpg

Гра дуже забавна, дитина в захваті. Яйця, виявляється, можуть покотитися досить далеко. Тому, розкладіть по периметру Вашого ігрового поля кілька подушок або згорнуті ковдри.Приготуйте багато яєць, так як після 5-10 зіткнення один з одним вони остаточно розтріскуються.Одне радує, що потрапити яйцем з гірки в інше яйце досить складно, і поки всі яйця зламаються часу пройде достатньо.

 

 

Правила гри. Як катати яйця

Для гри потрібно 2 і більше гравців. Перед початком гри яйця поділяються порівну між гравцями і визначається черговість (зазвичай считалкой або жеребом)
Перший гравець просто скочує своє яйце з гірки. Завдання кожного наступного гравця - постаратися зменшити своє яйце таким чином, щоб воно зачепило або стукнуло будь яйце, яке лежить на ігровому полі. Траєкторія яєць задається поворотом гірки. Якщо гравець потрапляє своїм яйцем в ціль, то забирає собі все збиті яйця і продовжує катати далі, якщо ні - яйце також як і інші залишається на ігровому полі, а хід переходить до наступного гравця. Мета гри - набрати найбільшу кількість яєць.

 

_3504.jpg

Зображення гірки на великодньому листівці

_3504.jpg

Картина із зображенням гірки

Катання яєць

 

Схожі ігри для дітей:
Старовинна російська гра "Блішки" - Собівартість гри - 1 рубль, витрачений на виготовлення 5-10 хв., а задоволення, отримане від гри на цілий день
Закидушка - Російська іграшка. Гра розвиває окомір, чіткість рухів, зосередженість і цілеспрямованість. До того ж, з такою іграшкою можна провести конкурси на дитячій вечірці.

 

Копіювання тексту можливе лише з активним посиланням на сторінку Дитячі ігри